TwitPic je pokrenut 2008. godine u vrijeme kada se na Twitteru nisu direktno mogle objavljivati slike. Kao takav je odlično poslužio kao Twitterov dodatak.
Kada je 2011. godine Twitter dobio mogućnost postavljanja slika potreba za TwitPicom je nestala i servis je polako “umirao”.
Ako ste tada prestali koristiti TwitPic to ne znači da vaše slike nisu ostale ondje. Osim ako niste bili praktični i tada ih izbrisali.
Više o povijesti servisa napisao je njegov osnivač Noah Everett u tekstu pod naslovom “The Story of Twitpic“.
TwitPic od 2014. do 2017. godine
Kada je 2014. godine najavljeno da se TwitPic gasi, prijetnji kršenjem zaštitnih znakova od strane Twittera, postavljalo se pitanje što će biti s objavljenim sadržajem.
Odlučeno je da će sve preuzeti Twitter i korisnici su tada mogli odlučiti žele li peuzeti svoj do tada objavljeni sadržaj. Također, nije bilo jasno određeno do kada će sadržaj biti javno dostupan.
U trenutku pisanja ovog članka u studenom 2023. objavljeni je sadržaj i dalje dostupan na TwitPicu. Ipak, s njima više nije moguće upravljati jer je prijava na servis onemogućena 2017. godine.
Postupak brisanja TwitPic slika
S obzirom da prijava na TwitPic više nije moguća postoji tek jedna mogućnost za brisanje slika. A to je putem TwitPic kontakt forme.
Prije nego im pošaljete zahtjev svakako prođite kroz svoj X (Twitter) feed i spremite sve poveznice na uploadane slike kako bi kasnije mogli provjeriti jesu li zaista izbrisane.
Nakon ispunjavanja forme stići će vam potvrdni e-mail i dalje vam preostaje jedino čekati konkretan odgovor.